Fani polskich produkcji już od jutra będą mogli śledzić losy Kuby - dilera narkotyków, którego perfekcyjnie poukładane życie zmienia się w chaos, a on sam zostaje zmuszony do podjęcia życiowych wyborów.
Modlitwą Kuby HBO przypomina nam o jutrzejszej premierze Ślepnąc od świateł, serialowej adaptacji bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule (wyd. Świat Książki, 2014). Reżyserem wszystkich odcinków jest Krzysztof Skonieczny (Hardkor Disko), który wraz z autorem literackiego pierwowzoru odpowiada także za scenariusz.
Ślepnąc od świateł to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem - mówi o projekcie reżyser Krzysztof Skonieczny.
W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, któremu na ekranie towarzyszyć będą Marta Malikowska (Przebacz, Żyć nie umierać), Robert Więckiewicz (Pod Mocnym Aniołem, Kler), Jan Frycz (Pręgi, Różyczka), Cezary Pazura (Kiler, Kariera Nikosia Dyzmy) oraz Janusz Chabior (Kołysanka, Żyć nie umierać). Serial Ślepnąc od świateł będzie liczył osiem godzinnych odcinków, a jego premiera odbędzie się już jutro, tj. 27 października na antenie HBO oraz w serwisie HBO GO. Polecamy!
Źródło: HBO Polska













